Ο Πύργος μας
Μία μοναδική επιλογή διαμονής που θα σας μείνει αξέχαστη !
Ο Πύργος Πετροπουλάκη κατασκευάστηκε το 1790 στη Ράχη Γυθείου από τον Παναγιώτη Πετροπουλάκη.
Η οικογένεια – μία από τις μεγαλύτερες της Μάνης – βρέθηκε στην τοποθεσία Ράχη, μόλις 3,5 χλμ έξω από το Γύθειο, μετά από αλλεπάλληλες συγκρούσεις από το 1690 (που πρωτοεμφανίστηκε γραπτώς) με τους Τούρκους.
Σήμερα, ο Πύργος Πετροπουλάκη αναστηλώθηκε από τον Δημήτρη Πετροπουλάκη, με πλήρη σεβασμό στην αρχιτεκτονική παράδοση της εποχής και την παράδοση της οικογενείας. Έχει μετατραπεί σε ένα Παραδοσιακό Ξενοδοχείο Ά τάξεως το οποίο διαθέτει 24 κλίνες κατανεμημένες σε 5 δίκλινα, 2 Junior σουίτες, 1 superior σουίτα, 1 executive σουίτα και 1 προεδρική σουίτα.
Η αμφιθεατρικότητα του οικοπέδου με την καταπληκτική θέα στον Λακωνικό κόλπο, ο ήλιος που παίζει με τη θάλασσα χαϊδεύoντας τους ατελείωτους ελαιώνες ενώ αλλάζει τα χρώματα και τις σκιές στη διάρκεια της ημέρας...
...περνώντας η μέρα ο ήλιος παραδίδει τη σκυτάλη στο φεγγάρι και τ'αστέρια. Η φύση αποθεώνεται κάθε στιγμή στον κύκλο του χρόνου...
Αυτά μας μάγεψαν και αποφασίσαμε να κάνουμε τον Πύργο μας αυτό το ευλογημένο σημείο της Ελληνικής γης.
Δημιουργήσαμε ένα χώρο όπου ο επισκέπτης θα εισπράττει τη δύναμη και την ευλογία της φύσης και αναζωογονημένος γεμάτος θετική ενέργεια θα επιστρέφει ν'αντιμετωπίσει τους ρυθμούς της καθημερινότητας.
3 ΛΟΓΟΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΡΑΤΗΣΗ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΜΑΖΙ ΜΑΣ
![why-moon-1](/img/bestvalue.jpg)
ΕΓΓΥΗΣΗ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗΣ ΤΙΜΗΣ
Στο σύστημα κρατήσεων της σελίδας μας θα βρείτε τις χαμηλότερες τιμές
ΚΑΝΤΕ ΚΡΑΤΗΣΗ![why-moon-2](/img/exoffer.jpg)
ΧΑΜΗΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΑΣS
Ειδικά πακέτα και προσφορές με πολλά δώρα σας περιμένουν ! Μπείτε στις προσφορές μας !
ΔΕΙΤΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΜΑΣ![why-moon-3](/img/hiddenfees.jpg)
ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΟΡΟΙ ΚΡΑΤΗΣΗΣ
Και καλύτερες τιμές αλλά και καλύτεροι όροι κράτησης στο δικό μας σύστημα κρατήσεων !
ΚΑΝΤΕ ΚΡΑΤΗΣΗ